Natura naturata

spacespace
Detali paieška
Facebook

Ekologiškas simondsijų (jojobos) aliejus

vienas unikaliausių augalinių aliejų

Plačiau

Į palyginimą

17,00 EUR


Prekės kodas: 221

Šiuo metu turime: 2 vnt.


Vienas unikaliausių augalinių aliejų, turtingas antioksidantų, vitaminų.

Jojobos aliejaus vertingumą rodo ir tai, jog Amerikoje uždraudus banginių (kašalotų) medžioklę, šių žinduolių galvose esantys skysti riebalai, vadinami spermacetu, naudoti brangios kosmetikos gamyboje, buvo pakeisti būtent šiuo aliejumi.

„Pagaliau kašalotas nejudėdamas plūduriavo vandenyje. <...> Vyras atvėrė žinduolio kaukolę ir ištraukė iš ertmės spermacetą, geidžiamiausią laimikį. Kuperis sakė, kad iš jo daromos žvakės, valikliai ir kosmetikos priemonės. Kiti rausėsi jo ...viduriuose ieškodami dar brangesnės ambros, naudojamos parfumerijoje. Tvyrojo nepakenčiama smarvė, Lukas net nusipurtė prisiminęs kvapiuosius vandenis, kuriais juodu su Gvyneira kvėpindavosi Kivordo fermoje. Jam nė į galvą nebūtų atėję, kad į jų sudėtį įeina medžiaga iš žiauriai nugalabyto gyvūno dvokiančių vidurių.“ (Ištrauka iš „Balto debesies šalyje“).

Jojobos aliejus yra švelnaus aromato, ryškiai gelsvos spalvos, žemoje temperatūroje virstantis kieta mase/vašku - geriausios kokybės šalto spaudimo nerafinuoto aliejaus požymiai.

Puikiai susigeria į odą, drėkindamas ir maitindamas ją.

Rekomenduojama. Simondsijų aliejus puikiai drėkina odą, išlygina ją, papildo natūralius odos riebalus (atstato sebumą).

Tai itin gerai odos poras valantis, natūralius odos riebalus balansuojantis aliejus, todėl ypač tinkantis probleminės, spuoguotos, o kartu ir sausos odos priežiūrai.

Turi antibakterinių savybių, tinka aknei, psoriazei, egzemai, pleiskanojimui gydyti. Labiausiai tinka sausos, spuoguotos, nešvarios, pleiskanojančios odos priežiūrai.

Atliekant odos valymą, efektyvus aliejaus įtrynimas į odą ir pakaitinis šilto rankšluosčio ant jos uždėjimas (arba aliejaus įmasažavimas į išgarintą odą).

Taip pat rekomenduojamas odos priežiūrai po saulės vonių, masažams.

Iš visų kosmetinių aliejų šis yra labiausiai rekomenduojamas ir įvairių tipų galvos odos ir plaukų priežiūrai.

Naudojimas. Naudojamas vienas, o ruošiant aliejų mišinius, jojobos aliejaus patariama įdėti apie 10 proc. (suteikia ne tik papildomų savybių, bet ir būdamas natūralus konservantas pailgina galiojimo laiką).

Tiekiamas buteliuke, pagamintame iš medžiagos be kenksmingų ftalatų, su patogiai atsikemšančiu, dozuojančiu kamšteliu. 

Mūsų patarimas! Naturata mėgino vanilės aromatą „perkelti“ į šį jojobos aliejų (žr. nuotraukoje). Gavosi nuostabiai vanile kvepiantis rezultatas, kurį rekomenduojame išmėginti.

Užpilas, jei verstume jį pažodžiui, reiškia ne ką kita kaip kvapnios medžiagos (šiuo atveju vanilės) pamerkimą skystyje (šiuo atveju aliejuje).

Maceracija ir ištrauka – tai tie patys užpilai, tačiau maceracijos atveju užpilas veikiamas dar ir šilumos. Gaminant ištraukas, kvapnios substancijos, tokios kaip, pavyzdžiui, gėlių žiedai, yra pamerkiami į aliejų, kuris palengva iš jų „ištraukia" kvapiąsias ir gydomąsias medžiagas - tokio proceso dėka gaunama nuostabiausia ištrauka...

Gaminant užpiltinį aliejų šiluma būtina, nes be jos nevyktų tam tikri kvapnios ištraukos gavybos procesai. Maža to, kartais neužtenka saulės spindulių ir prireikia didesnio šildymo (pvz. netiesioginio virimo, kai talpa su užpilu šildoma įstatyta į kitą verdančio vandens indą).

Gaminant ištraukas dažniausiai yra pasirenkami stabilūs aliejai, tokie kaip jojobos, migdolų ar saulėgrąžų. Jie sunkiau oksiduojasi ir neapkarsta. Pvz., nakvišų aliejus užpilams gaminti netiktų, nes yra labai nestabilus ir greitai besioksiduojantis. Gi jojobos aliejus, būdamas iš tiesų vaškas, ilgai išlieka stabilus ir chemiškai nepakitęs, jis laikomas natūraliu natūralios kosmetikos konservantu ir neapkarsta net iki 25 metų!

Kaip matyti, mes naudojome jojobos aliejų, į kurį įdėjome kelias išilgai perpjautas lanksčias vanilės ankštis. Pastatėme buteliuką ant palangės šiltoje vonios patalpoje ir kelias savaites maceravome, kasdien stipriai supurtydami buteliuką tam, kad vanilės ankštys „neužmigtų“ ir ją sudarančios ląstelės aliejui pilnai „atiduotų“ savo kvapniąsias medžiagas.

Įdomu! Dažniausiai ištraukos gaminamos iš tų augalų, kurie aromaterapijoje nenaudojami arba iš jų išgaunamas tik labai mažas eterinio aliejaus kiekis. Puikus to pavyzdys galėtų būti morkų aliejus.

Tokios ištraukos yra gan sudėtingos medžiagos ir jų nederėtų laikyti tik varganais eterinių aliejų giminaičiais. Nors eterinių ir užpiltinių aliejų poveikis panašus, tačiau nėra identiškas. Ištrauka turi ne visas eteriniam aliejui būdingas savybes, bet priešingai, jis absorbuoja tas augalo medžiagas, kurių neturi eterinis aliejus.

 

Tiekiamas stikliniame buteliuke

Sudėtis: ekologiškas, šalto spaudimo simondsijų/jojobos aliejus (Simmondsia chinensis)

„Ar toks aliejus nekenks odai?" - taip skambėjo draugės klausimas, kai pasiūlėme jai išbandyti prieš gerus metus atrastus ir pradėtus naudoti natūralius, nerafinuotus aliejus ir kitas, taip vadinamas, grynąsias medžiagas. Tokie klausimai padeda suvokti, kad mums aiškūs ir suprantami dalykai kitiems gali būti nežinomi... Nes jei geriau pagalvotume, tai suprastume, jog aliejai ar sviestai yra ne kas kita kaip tik absoliučiai kiekvienos veido, kūno priežiūros priemonės sudedamoji dalis, tiktai gerokai „praturtintos" sintetinėmis medžiagomis ir galimai ne aukštos kokybės, o rafinuotais, savo vertingąsias savybes praradusiais aliejais, kurie išsiskiria patraukliai žema kaina, tačiau, jokiu būdu, ne kokybe.

Kita gi draugė prasitarė iki „grabo lentos" būsianti dėkinga už gražėjančią veido odą ir už užrodytus aliejus:) Tokie žodžiai maloniai nuteikia ir įkvepia dalinti tuo, ką atradome ir vis dar atrandame.

Suprantame, jog kosmetikos priemonės - neabejotinai vienas mėgstamiausių žodžių moterų tarpe, tačiau po juo slypi kur kas daugiau nei kremas, tušas ar lūpų blizgesys... Tai visų pirma gausus rinkinys konservantų, dažiklių, kvapiklių ir kitų sintetinių medžiagų. Deja, tai grožio chemija ir tai, ką mes naudojame labai dažnai...

Maždaug 80 proc. kosmetikos gamintojų naudoja parabenus. Tačiau teigti, jog tik jie yra nuodingi, būtų netikslu. Be šio konservanto dar yra tūkstančiai kitų sintetinių medžiagų, kurios naudojamos tiek suaugusiųjų, tiek vaikų odos priežiūros priemonėse. Nereikėtų vengti kažkurios vienos medžiagos, reikia vertinti visumą, o tam reikia daugiau domėtis ir pažinti etiketėje nurodytus ne tik parabenus, bet ir daugelį kitų cheminių medžiagų.

Raginimus skaityti etiketes girdėjome daugybę kartų, bet vis numodavome ranka, nors, kaip suvokiame dabar, visai be reikalo, nes žinant pagrindinius kosmetinius „blogiukus", etikečių šifravimas tampa ne toks jau sudėtingas dalykas.

Keista, bet tuos „blogiukus" radome visose tuo metu naudojamose kūno priežiūros priemonėse. Pamename, kaip be sąžinės graužaties visas kūno priežiūros priemones tiesiog išmetėme ir pakeitėme kitomis - natūraliomis. Keitėme pamažu, pradėdami nuo vaikų kūno priežiūros priemonių, galiausiai pakeitę visas namuose esančias odos priežiūros priemones. Pradžioje tai buvo malonus užsiėmimas, vėliau jis tapo įpročiu, būtinybe, kažkokia liga, kurios, kaip kažkas taikliai išsireiškė, simptomai vis ryškėja, kol pagaliau ji tampa lėtine:)

Gal kosmetikos gaminiai ir nepriskiriami didelio pavojaus gaminiams, kuriuos pavartojus galima iškart mirti, tačiau neigiamas poveikis sveikatai galimas, mažų mažiausiai pasireiškiantis kancerogeniniu, toksiniu, alerginiu poveikiu, sukeliant niežėjimą, bėrimą, odos egzemą.  Be abejonės nukenčia ir išvaizda. Juk akivaizdžiai matosi, kaip atrodo cheminių dažų nualinti ir natūralūs plaukai, pudra padengta dirbtinai atrodanti ir sveika, švytinti, nors ir nelygios spalvos, oda. 

Visuomet svarbus saikas ir realus poreikis. Aplink mus tiek daug kenksmingų dalykų, tad jei jų galime bent kažkur kitur išvengti, kodėl to tiesiog nepadarius?

Nesuvokiame kodėl vyrauja nuomonė, jog natūrali plaukų spalva nemadinga, o raudonu blizgesiu nepateptos lūpos - apsileidimo požymis. Vaikomės standartų, net nesusimąstydami, ar to apskritai reikia. Reikėtų griauti standartus ir suprasti, jog kosmetikos priemonės naudojamos tik tada, kai būtina. Ir visgi, jeigu kremas ir blakstienų tušas - būtinybė, reikia jį rinktis atsargiai.

Pagal kainą apie produkto sudėtį spręsti gana sunku. Garsiausiems kosmetikos gamintojams daug kainuoja prekinis ženklas, reklama. Taip, tikėtina, kad žinomų kosmetikos gamintojų naudojamos technologijos yra pažangesnės, o produkto sudedamosios dalys - kokybiškesnės. Tačiau tiesa viena: naudojami konservantai - tie patys, kaip ir pigios kosmetikos gamintojų.

Būtina žinoti, jog visos sudedamųjų dalių koncentracijos yra išvardytos mažėjimo tvarka, todėl galima nesunkiai pamatyti kurios natūralios ar sintetinės priemonės dominančiame produkte yra didesnis kiekis.

Reikėtų atkreipti dėmesį į konservantus: trietanolaminą, fenoksietanolį, imidazolidinyl-, diazolidinyl urea, metilisotiazolinoną, parabenus - methyl, butyl, isobutyl, propyl, ethyl ir daugelį kitų cheminių medžiagų.

Propilenglikolis, natrio laurilsulfatas,  butilhidroksitoluenas, dietanolaminas (DEA) ir trietanolaminas (TEA) ir kt. gali taip pat padaryti nepataisomos žalos organizmui. Tačiau atminkite, kad be šių kenksmingų medžiagų kremai taip lengvai neįsigertų į odą, o prausimosi priemonės ir kūno losjonai nebūtų svaiginančio aromato ir neputotų... Todėl visada pagalvokite, kas vis tik yra svarbiau.

Natūralią kosmetiką sudaro ne kas kita, kaip tik aliejai, sviestai, eteriniai aliejai, ekstraktai ar kitos natūralios medžiagos. Diskusijų kyla svarstant, jei kosmetika yra natūrali, kaip ji išsilaiko ir nesugenda? Tokiu atveju verta žinoti, kad cukrus, greipfrutų sėklų ekstraktas, jojobos aliejus, vitaminas E ar kitos natūralios medžiagos yra puikiausi natūralūs konservantai. Skeptikams siūlome prisiminti kiek ilgai gali išstovėti, pavyzdžiui, mamų gamintos uogienės, kurių ilgą galiojimą lemia būtent cukrus.

Bet kokiu atveju, nežinantiems labai padeda ir ant etiketės esantys sertifikavimo ženklai. Vieni žinomiausių pasaulyje - Ecocert, Soil Association, BDIH, USDA ekologiškos kosmetikos sertifikavimo bendrovės.

Taigi, iš visos širdies siūlome daugiau laiko praleisti prie kosmetikos prekybos centrų lentynų idan nuodugniai perskaitytumėte produktų etiketes, o pirkinius linkėtume rinktis ne pagal aromatą, o pagal sudėtį;)

 

 

Nuo Komentaras
Airida Kandrašovaitė
2019-12-11
Naudoju tiek kūnui - tiek plaukams, patinka, kad greitai įsigeria ir idealiai drėkina. Super kokybė.
Ramunė Jakucevičienė
2015-12-19
Mano plaukams šis aliejus Nr.1! Nei alyvuogių, nei kokosų, nei kanapių, nei argano, nei sapote aliejai man tokio poveikio kaip jojoba neturi. Ilgesnį laiką panaudojus mano "nublondintų" plaukų būklė akivaizdžiai pagerėjo
Natura naturata
2014-04-30
Atsiliepimas, atsiųstas el. paštu: "Veidui ir kūnui naudoju šį jojobą aliejų. Oda tapo aksominio švelnumo, labai patiko."
Kristina Sapiro
2013-05-25
Labai geras, masazuoju juo galvos oda pries plovima, gerai issiplauna ir neriebalina saknu. Malonus atradimas:).
Virginija Šeimienė
2012-02-23
Puikus aliejus, labai malonus jausmas kai pasitepu, nereikia jokio kremo, tepuosi nakčiai, greitai susigeria,kartais ir ryte.Mano veido oda normali,gal kiek sausesnė žiemą.Pasitepus oda tiesiog atsipalaiduoja, jokio tempimo jausmo .Niekada anksčiau nesu tepusis aliejais, dabar jam skiriu pirmenybę.
Erika Jasiuniene
2011-09-16
Mano veido oda linkusi i spuogelius, nei vienas kremas netikdavo, isbandzius si alieju esu labai patenkinta, nes jis puikiai tinka.. Pats geriausias!
Lina Snarskytė
2011-01-22
Turiu gan nepavydetina veido odele, vis paberia, like randu, tad labai bijojau kazka dar tept, kad neuzkimst poru ir nepakenkt dar labiau, bet sis aliejus nuostabus!! Tik patys geriausi atsiliepimai:) naudoju vietoj veido kremo, tai oda sudrekinta, sveika, jokio blizgesio ir riebumo jausmo.

Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.

  Prekių krepšelis

Tuščia

KARŠTOS NAUJIENOS!

1. NAUJIENA  - žalsvas nefrito volelis veido masažui!

2. Išmėginkite išskirtinius Naturatos produktus, tokius vienintelius LT - išsuktą taukmedį, Monoi, kakavos sviestą!

3. Mūsų skystas juodasis muilas pateko į GB leidinio "Daisy green magazine" mėgstamiausių natūralių produktų sąrašą!

 

Naujienlaiškis

bottom